přihlášeníkošíkkontaktdopravné
Chovatelské potřeby a krmiva pro hlodavceChovatelské potřeby a krmiva pro psyChovatelské potřeby a krmiva pro kočkyChovatelské potřeby a krmiva pro rybičkyChovatelské potřeby a krmiva pro ptákyChovatelské potřeby a krmiva pro teraristiku
Hlodavci doma
Pes doma
Kočka doma
Rybičky doma
Ptáci doma
Teraristika doma

Kočka se zabydluje

Kočka je především domácí mazlíček. K bydlení s Vámi toho moc nepotřebuje.

pelíšek

nejlépe bavlněný pelíšek, s měkkou látkovou podložkou. Kočky, samy příjemné na dotek, mají rády hebkost, měkkost, pohodlí. Splňte jim všechna přání příjemným místem pro odpočinek.

toaleta

i kočky mají raději při vykonávání své potřeby soukromí. Toaletu tedy pořiďte zakrytou, případně ji umístěte někam na klidné místo, aby kočka mohla na záchod za zástěnou či v jinak uzavřených prostorách. Dno vaničky by mělo být okolo 5cm hluboké. Důležitou součástí kočičího záchodku je kočkolit. Na dně toalety pohlcuje moč a eliminuje pachy. Pozor však na podestýlky s vůní, nemusí Vašim miláčkům vonět, přestože Vám ano.

škrabadlo

kočky mají jako všechny šelmy přirozenou potřebu obrušovat si drápky. Pokud jsou chovány venku, mohou si je obrušovat např. při lezení po stromech. V bytě jim k obrušování poslouží škrabadlo, tkaninou či sisalem potažené dřevo, jinak by Vám mohla kočka poškodit nábytek, koberec či polstrování. Nejvhodnější škrabadla jsou svislá, kombinovaná s odpočívadly, zaručují kočkám pohyb šplháním či skákáním, po kterém si v klidu zdřímnou nebo z výšek meditujíc pozorují okolní mumraj v rodině.
Škrabadla kočkám umožňují zbavit drápky odumřelých vrstev, drápek se vlastně svléká. Při této činnosti kočka posiluje přední končetiny, takže škrabadlo neplní jen kosmetickou funkci.

misky na krmení a vodu

mohou být plastové, betonové, keramické či nerezové. Výhodou je miska na krmení z materiálu, který lze použít v mikrovlnce, protože kočky dávají přednost jídlu tělesné teploty. Nesnáší studená jídla, dokonce z něj mohou onemocnět. Misku na vodu lze nahradit fontánkou, pokud Vaše kočka raději pije tekoucí vodu. Fontánka zabrání tomu, aby zvířátko pilo vodu odstátou a znečistěnou.

hračky

kočky zabaví, pomůžou vybít energii a vynahradí nepřítomnost společníků. Hračky pro kočku pořídíte za pár korun, ať už jsou to míčky, uzlíky, klubíčka, chlupaté myšky nebo plastová víčka od PET lahví. Lovecký pud aktivuje jakákoli pohyblivá hračka, postačí i kousek papíru uvázaný na provázku. Skvěle svou kočičku zabavíte prolézačkami nebo schovávačkami.

kartáče a hřebeny

jsou nutností u dlouhosrstých koček, u krátkosrstých plemen není péče o srst tak náročná.

vycházkové potřeby

obojek a vodítko, případně postroj, pro společné procházky.
Chovatelské potřeby a krmiva pro hlodavceChovatelské potřeby a krmiva pro psyChovatelské potřeby a krmiva pro kočkyChovatelské potřeby a krmiva pro rybičkyChovatelské potřeby a krmiva pro ptákyChovatelské potřeby a krmiva pro teraristiku